mcePharma otevřela multifunkční areál nové generace

mcePharma otevřela multifunkční areál nové generace

Společnost mcePharma, sídlící v Bílovci na Novojičínsku, vstoupila do roku 2022 ambiciózně. Ve Fulneku v obci Stachovice otevřela moderní areál vývojověvýrobního a distribučního centra, zaměřeného na farmaceutické, veterinární i potravinářské služby. Komplex za 10 milionů EUR s rozlohou 15 418 m² byl hotov za necelých 8 měsíců a kromě špičkových služeb přinese i nová pracovní místa. Stachovice HUB nabízí zcela nový typ služeb a kvalitních řešení firmám, které se zajímají o vývoj, výrobu, skladování či logistiku ve farmaceutickém, potravinářském i veterinárním průmyslu.

Celý areál využívá prvků umělé inteligence, důkazem toho je poloautomatizovány skladový systém KARDEX, určený ke skladování vzorků a malých dodávek. Skladová kapacita činí 5000 paletových míst a čerpá z nejmodernějšího systému řízení (WMS) zvyšující přesnost vychystávání, řízení zásob i celkovou efektivitu. „Provoz ve Stachovicích je unikátní z mnoha pohledů, jedním z nich jsou i získané
certifikace GDP (správná distribuční praxe) a EXCiPACT (certifikace pro míchání farmaceutických pomocných látek). Společnost mcePharma tak dosáhla dvou významných milníků – stali jsme se první společností ve střední a východní Evropě, která certifikací EXCiPACT úspěšně prošla a ve schváleném rozsahu může pracovat v nejvyšším dosažitelném stupni čistoty předepsaném pro farmaceutické pomocné látky,“
vysvětluje Andrea Doležalová, výkonná ředitelka společnosti mcePharma,
s.r.o.
Práci v moderním areálu by mělo postupně najít více než 150 zaměstnanců v různých pracovních pozicích v oblastech vývoje, kvality, managementu, výroby a vědy. Již teď je jasné brzké zaplnění skladovacího prostoru, a to i díky vhodně zvolené poloze areálu s výborným napojením na hlavní dopravní koridory. Proto se v blízké budoucnosti počítá s rozšířením skladovací kapacity.

Stachovice HUB se strategickým napojením na hlavní dopravní koridory nabízí tyto služby:

  • Certifikaci GDP (Správná distribuční praxe, certifikovaný a poloautomatizovaný sklad s návaznou distribucí do celého světa.
  • Celková kapacita skladu je 5 000 paletových míst
  • Strategická poloha v srdci Evropy
  • Výrobu premixů, zakázkové míchání práškových forem, výrobu potravinových doplňků a doplňkových krmiv ve formě tablet a prášků
  • Míchání farmaceutických pomocných látek pod certifikací EXCiPACT v čistých prostorech třídy D (ISO 8 podle EudraLex – svazek 4 – pokyny pro správnou výrobní praxi (GMP))
  • Míchání prášků v potravinářské kvalitě pod ISO 22000:2018, v čistých prostorách třídy
  • Celková kapacita míchání 8150 MT / rok
  • Samostatné zařízení pro míchání krmných směsí s certifikací GMP+
  • Samostatné čistý prostory čistoty C pro přebalování API – aktivních farmaceutických látek (certifikace GMP se předpokládá v březnu 2022)
  • Aplikační a vývojové laboratoře „Innova laboratory“